TYP PS1

TYP PS2

TYP PS3


Parnú saunu navrhneme, vyrobíme a kompletne zrealizujeme

podľa Vašich požiadaviek.

 

V prípade, že si plánujete realizáciu parnej sauny zabezpečiť sami je možné u nás objednať a nechať si vyrobiť jednotlivé stavebné komponenty parnej sauny /napr. sedáky, klenbový strop, izolačné panely a pod./.   Taktiež je možné u nás zakúpiť dvere do sauny, parný generátor, esencie a vhodný obkladový materiál do sauny.

  

Máte záujem o parnú saunu ?      Kontaktujte nás

O parnej saune...

Charakteristika:

Parná sauna je typ sauny v ktorej je vysoká vlhkosť vzduchu (až 100%) a teplota v rozsahu od 45 do 55 stupňov Celzia. Táto teplota je nižšia ako teplota v klasickej (fínskej) saune a preto umožnuje, aby túto saunu mohli navštevovať aj ľuďia, ktorý zo zdravotných dôvodov do fínskej sauny chodiť nemôžu, alebo im z iných príčin nevyhovuje.

Parné sauny sa stali populárnymi v období antického Grécka a najmä Ríma. Antické rímske parné sauny (kúpele) boli dôležitou súčasťou rímskeho života a odohrávali sa v nich viaceré spoločenské udalosti. Každý občan v Ríma chodil do verejných kúpeľov, bez ohľadu na sociálno - ekonomické postavenie.

V dnešnej dobe sa parné sauny využívajú hlavne pre ich blahodárne účinky: Počas saunovania sa zvyšuje potenie tela. Dospelý človek môže vypotiť v priemere až liter vody za hodinu v parnej saune. Takéto vypotenie však vyčisťuje póry a dodáva koži zdravý lesk. Strata vody je krátkodobá a telo si samo rýchlo znova doplní tekutiny.

Medzi ďalšie najznámejšie blahodárne účinky parnej sauny patria:
- uvoľnenie vnútorného napätia a stresu
- pre ľudí s bolesťami svalov je parná sauna vhodná preto, lebo uvoľnuje svaly a zmierňuje zápaly
- pre ľudí s alergiou alebo astmou pomáha parná sauna tým, že teplo rozširuje dýchacie trubice a uľahčuje dýchanie, ale zároveň       dýchacie trubice nevysušuje, tak ako fínska sauna
- parné sauny pomáhajú vyčistiť a detoxikovať kožu
- vysoká teplota stimuluje imunitný systém, porovnateľným spôsobom ako pri horúčke. To znamená, že produkcia bielych krviniek sa zvyšuje a spomaľuje sa množenie baktérií a vírusov.
- saunovanie napomáha dosiahnuť a hlbší a výdatnejší spánok
- posilňuje kardiovaskulárny systém tým spôsobom, že stimuluje cirkuláciu krvi a znižuje diastolický krvný tlak.

Jedna zo zaujímavých možností ako urobiť parnú saunu ešte efektívnejšou, je pridať do pary vonnú esenciu, čím sa z parnej sauny stane aroma sauna, a saunovanie sa mení na aromaterapiu. V ponuke u nás nájdete veľa druhov vonných esencií, stačí si len vybrať.